alese nasıl çalışılır


Akademik Makale Yazma
Akademik makale yazmak, özellikle kendi alanındaki uzmanların beğenmesini sağlamak gerçekten zordur. Yazmanın yanı sıra onların bakış açılarından bakmak ve makale nasıl yazılır gibi birçok araştırmalar yapmak gerekmektedir. Aksi halde yüzlerce sayfa yazsanız da uzmanlar beğenmediği sürece ne yüksek ortalama ile mezun olursunuz ne de iyi bir imaj bırakırsınız. Makale yazmayı ve kurallarını öğrenmek her öğrencinin bilmesi gerekenlerden birisidir. Makale yazmayı bilen her türlü kitap da yazar edebiyat gazetelerinde köşe yazarı bile olur.


Türüne Göre Makale
Her dalın kendisine göre akademik makalesi olduğu gibi internet sitelerinde de makale yazma ve editörlük yapmak gibi türleri de vardır. Örneğin aklınıza gelenleri yazıyorsunuz fakat imla hataları yapmıyorsunuz ve düzgün Türkçe ile anlatım yapıyorsanız birde üstüne SEO öğrendiyseniz işte o zaman siz tam makale yazarısınızdır. Fakat bu makale yazarlığı ile akademik makale karıştırılmamalıdır.
Alese nasıl çalışır diye bir makale açmak ile akademik bir makale hazırlamak arasında çok fark vardır. Bunun yanı sıra genel olarak makaleler çalışma üzerine olunca YDS’ye nasıl çalışır gibi birçok uzman makaleler de görebilirsiniz. Bunları akademik makalelerden farkını anlamanız için okumanız ve kaynakça kısmına bakmanız yeterlidir. Akademik makaleler kaynakçalardan alınarak özgünleştirilir ve belli oranda kopya olur. Fakat internet sitelerinde olan makaleler ise tamamen özgün olmalıdır. İkisi arasındaki fark burada alese nasıl çalışılır da görülebilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *